Chcesz ustawić toaletę przenośną na działce? Zobacz, jakie warunki musisz spełnić!

Chcesz ustawić toaletę przenośną na działce? Zobacz, jakie warunki musisz spełnić!

Wypoczynek na działce to zbyt poważna sprawa, aby psuć ją sobie przez niedogodności z załatwianiem potrzeb fizjologicznych. Albo problemy z prawem, gdyby robiło się to w nieodpowiedni sposób. Wynajmowana okresowo toaleta przenośna może być świetną alternatywą dla budowy stałego, acz nieskanalizowanego ustępu. Przy ustawianiu kabin i urządzeń sanitarno-gospodarczych obowiązują dość precyzyjnie nakreślone reguły.

Kabina musi stanąć w dopuszczalnej odległości od określonych obiektów w sąsiedztwie

Toalety przenośne traktowane są podobnie do bezodpływowych zbiorników na nieczystości. Dlatego w tym przypadku interesują nas wytyczne dla obiektów o pojemności do 10 metrów sześciennych. Tego rodzaju sanitariaty, w zabudowie jednorodzinnej, rekreacyjnej lub zagrodowej, mogą być ustawiane nie bliżej niż:

  • 2 metry od granicy działki (obojętnie, czy mowa o sąsiedniej posesji, czy chodniku albo lokalnej drodze)
  • 5 metrów od drzwi i okien budynków/pomieszczeń przeznaczonych dla ludzi

Te odległości są zwiększane wraz ze wzrostem pojemności zbiorników oraz zmianą otoczenia. I tak toaleta przenośna nie może stać bliżej niż 15 metrów od magazynów żywności albo studni, z której czerpana jest woda pitna. Duże znaczenie dla ustawienia ustępu mają także obecność działalności usługowej, instalacji elektrycznych, gazociągów oraz wodociągów.

Toaleta przenośna do ogrodu musi posiadać solidne, nieprzepuszczalne dno oraz ściany

Do tego dochodzi wymóg umieszczenia odpowietrzenia, minimum 50 centymetrów powyżej poziomu podłoża. O obecności szczelnego przekrycia otworu do usuwania nieczystości i dezynfekcji zbiornika już nie wspominając. Kabiny oferowane przez Alfa Partner spełniają wszelkie wymogi techniczne, jakie stawiane są przed toaletami przenośnymi. Naszym Klientom zapewniamy również kompleksowy serwis, obejmujący także wszelkie czynności asenizacyjne. Możesz wynająć toaletę przenośną na czas użytkowania ogrodu/działki w ciągu roku i przestać martwić się tym, jak zorganizować wywóz nieczystości. Zajmiemy się wszystkim! Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielem Alfa Partner w celu uzgodnienia szczegółowych warunków wynajmu toalety przenośnej.


7385223ae9b17efc51a753a8cfe5e12d?s=90&d=mm&r=g
alfapartner

Comments are closed.