Duże wydarzenia to duże wyzwania. Dzięki nam łatwiej im podołać!

Duże wydarzenia to duże wyzwania. Dzięki nam łatwiej im podołać!

Większe przedsięwzięcie kulturalne, rozrywkowe czy sportowe, gromadzące znaczą ilość widzów czy uczestników, to zawsze pewne ryzyko. Wiele problemów możemy jednak zredukować lub odsunąć, jeśli odpowiednio się do niego przygotujemy, czego zresztą wymaga od nas obowiązujące prawo. Aby nasze wydarzenie nie stanowiło zagrożenia dla bezpieczeństwa, także sanitarnego, spełnić trzeba wiele wymogów.

Zanim zdobędziemy zezwolenie, potrzebujemy szeregu opinii

Organizacja imprezy masowej bez zezwolenia bądź niezgodnie określonymi w nim warunkami, a także wbrew zakazowi, naraża nas na poważne kary. Może to być grzywna w wysokości minimum dwustu czterdziestu stawek dziennych, ograniczenie, albo pozbawienie wolności – za kratkami spędzić można za to nawet osiem lat. A zatem, co tu dużo mówić, nie warto.

Na uzyskanie takiego zezwolenia potrzebujemy minimum miesiąca. Najpierw musimy zwrócić się o szereg opinii – powiatowych komendantów policji i straży pożarnej, dysponenta zespołów ratownictwa medycznego, a także państwowego inspektora sanitarnego. Wnioskowi takiemu musi towarzyszyć szereg załączników – poza programem i regulaminem samego wydarzenia będzie to m.in. dokumentacja obiektu (w tym plan graficzny), informacje o przewidywanych zagrożeniach i dotyczące ich instrukcje, czy zadania służby porządkowej.

Każdy organ będzie miał oczywiście swoje przedmioty zainteresowania. Ze strony Państwowej Inspekcji Sanitarnej będzie to min. lokalizacja punktów gastronomicznych, wodnych, pomocy medycznej, miejscach gromadzenia odpadów, a także, rzecz jasna, toaletach. Te ostatnie mogą się okazać szczególnie ważne – bo jakże tu miło spędzać czas nie korzystając z oferty gastronomicznej? Warto więc nie tylko zadbać o to, by wydane przez poszczególne organy opinia była pozytywna, ale by zaplecze to rzeczywiście mogło sprostać potrzebom.

Toaleta przenośna, kontener sanitarny, ogrodzenia. Dostarczymy wszystko

Tymczasowe sytuowanie nieskanalizowanych ustępów publicznych na skanalizowanych terenach jest możliwe za zgodą inspekcji sanitarnej. Kluczowym zagadnieniem pozostaje ich ilość. Zależy ona od liczebności uczestników wydarzenia. Gdy ma ono ściągnąć ich do tysiąca, wystarczy jedna na dwustu pięćdziesięciu. Jeśli więcej (ale nie powyżej dziesięciu tys.), dodatkowo doliczamy po jednej na siedemset pięćdziesiąt osób. Więcej niż dziesięć tysięcy oznacza konieczność doliczenia jeszcze po jednej na tysiąc. Jeżeli podczas imprezy spożywane będzie piwo, liczba, którą uzyskamy wrasta o połowę.

Toaleta przenośna musi być ponadto obsługiwana – a więc opróżniana i zalewana odpowiednim środkiem – z należytą częstotliwością. Alfa Partner oferuje kompleksowe obsługi w tym zakresie. Jesteśmy w stanie przyjść z pomocą także organizatorom kilkudniowych wydarzeń, gdzie wymagane są natryski i umywalnie, dostarczymy ponadto ogrodzenia, zarówno pełne, jak i ażurowe, oraz niskie barierki. Sprawdź naszą ofertę!


7385223ae9b17efc51a753a8cfe5e12d?s=90&d=mm&r=g
alfapartner

Comments are closed.