Rozpoczynasz budowę? Z nami idealnie przygotujesz jej plac!

Rozpoczynasz budowę? Z nami idealnie przygotujesz jej plac!

Skala zagrożeń, jakie towarzyszą pracom budowlanym, a także warunki, w jakich są wykonywane powodują, że ich podjęcie możliwe jest tylko przy odpowiednim przygotowaniu. Należy chronić obszar robót przed dostępem osób niepowołanych, a także zapewnić zaangażowanym przy nich pracownikom odpowiednie zaplecze. Najłatwiej, a przede wszystkim, najlepiej i najtaniej sięgać tu po sprawdzone rozwiązania gotowe. Takie jak oferowane przez nas.

Gdy formalności mamy za sobą, możemy przystąpić do działania

Należy pamiętać o tym, że zagospodarowanie terenu równoznaczne jest z rozpoczęciem budowy, a więc przystąpić do niego możemy wówczas, gdy wszystkie formalności zostały załatwione. Jednym z naszych pierwszych zadań będzie oznaczenie i terenu i postawienie ogrodzenia. To obowiązek, za którego wykonanie odpowiedzialny jest kierownik budowy. Prawo określa też podstawowe jego cechy. Wysokość nie może być niższa niż 1,5 m, jeżeli jednak przekroczy 2,2 m, należy dokonać zgłoszenia. Pamiętajmy też o tym, aby nie wykraczać poza zatwierdzone w projekcie granice. Dobre ogrodzenie podnosi bezpieczeństwo – nie tylko osób postronnych, ale i nasze, ułatwiając nadzór nad terenem prac i ograniczając ryzyko kradzieży czy innych szkód.

Teoretycznie moglibyśmy zdecydować się na to, by już na tym etapie wykonać je w docelowej formie. Oszczędność taka może okazać się jednak pozorną ze względu na duże ryzyko uszkodzeń – zwłaszcza, jeśli działka nie jest duża i w rezultacie nie oferuje wielkiej wygody manewrowania i składowania materiałów. Wielką zaletą charakteryzującą dostarczane przez firmę Alfa Partner tymczasowe ogrodzenia budowlane, jest w dodatku swoboda, jaką daje nam wykorzystanie szeregu modułów – możemy zmieniać ich postać i tworzyć np. tymczasowe bramy. Niekiedy może też zajść potrzeba poszerzenia istniejących przejazdów – np. by ułatwić manewr ciągnikowi z naczepą lub innemu okazałemu pojazdowi. Zarówno w przypadku docelowego płotu jak i np. siatki rozpiętej na wbitych w ziemię stemplach byłoby to nieporównanie bardziej kłopotliwe.

Dobre ogrodzenia budowlane zdejmują nam z głowy wiele trosk

Właściwe zabezpieczenie placu budowy, czego ogrodzenie jest nieodzownym elementem, to konieczny warunek zapewnienia bezpieczeństwa. Trzeba jednak lokalizować je w odpowiednich miejscach. Jeśli w pobliżu są wykopy, nie mogą być bliżej niż metr. Tam, gdzie istnieje ryzyko spadania przedmiotów z wysokości, odległość od ogrodzenia nie może być mniejsza niż jedna dziesiąta tej wysokości.

Tam, gdzie zastosowanie ogrodzeń nie jest możliwe, konieczne jest zastosowanie tablic ostrzegawczych i jeśli jest taka potrzeba, stały dozór. Wszystkimi innymi miejscami zajmiemy się my. Alfa Partner dostarcza zarówno ogrodzenia pełne jak i ażurowe. Zajmiemy się też stworzeniem zaplecza, a więc toalet i wszystkich niezbędnych obiektów socjalnych, do czego posłużą przygotowane przez doświadczonych fachowców kontenery. Zapraszamy do korzystania z naszych usług.


7385223ae9b17efc51a753a8cfe5e12d?s=90&d=mm&r=g
alfapartner

Comments are closed.