Toaleta przenośna dla osób niepełnosprawnych. Jakie elementy powinna zawierać?

Toaleta przenośna dla osób niepełnosprawnych. Jakie elementy powinna zawierać?

Właściciele obiektów czy gospodarze rozmaitych eventów od jakiegoś czasu zaczynają zwracać większą uwagę na kwestię dostępności. Choć wiele w tej materii zmienia się na plus, tak decydentom (oraz ustawodawcom) wciąż zdarza się zapominać o specyficznych potrzebach ludzi, którzy poruszają się na wózkach. Choćby w kwestii zachowania elementarnej higieny. Firma Alfa Partner wychodzi naprzeciw tym trudnym wyzwaniom.

Organizatorzy wydarzeń muszą zapewnić zaplecze sanitarne dla wszystkich swoich gości

Normy i przepisy nie zawsze w pełni odpowiadają rzeczywistej sytuacji. Ograniczanie się wyłącznie do spełnienia minimalnych wymogów może nie wystarczyć, by osoby niepełnosprawne poczuły się w pełni komfortowo. Dlatego konstruując specjalne toalety przenośne bierzemy pod uwagę ich opinie i sugestie. Tym samym podmioty korzystające z oferty Alfa Partner mają dużą pewność, że wynajmowane kabiny spełnią swoje zadanie.

Uwzględniająca wymogi dostępności toaleta przenośna wyróżnia się przede wszystkim tym, że posiada powiększoną kabinę. Trzeba zapewnić więcej przestrzeni, wystarczającej do swobodnego wykonywania pewnych ruchów. W środku muszą znajdować się wzmocnione poręcze, specjalna deska klozetowa oraz antypoślizgowy materiał pokrywający podłogę. Na tym jeszcze nie koniec!

W naszym asortymencie posiadamy wiele toalet przenośnych z nowoczesnym, niezawodnym wyposażeniem

Jak pogodzić odpowiednią pojemność zbiornika na nieczystości z niskim progiem wejścia do kabiny? Odpowiedzią na to zagadnienie będzie albo dostosowana, wydłużona konstrukcja, albo podstawienie dedykowanego podjazdu. Niezwykle istotne jest, aby ten element zachowywał pełną stabilność. Jakakolwiek szczelina stanowiłaby poważne utrudnienie. W toalecie przenośnej dla niepełnosprawnych ważne jest również odpowiednie umiejscowienie wszelkich klamek, mechanizmów blokujących drzwi etc. Muszą być w zasięgu ręki osoby siedzącej o ograniczonych możliwościach ruchowych. Warto również pomyśleć o dodatkowych udogodnieniach. Takich, jakie zapewniają mobilne sanitariaty od Alfa Partner!


7385223ae9b17efc51a753a8cfe5e12d?s=90&d=mm&r=g
alfapartner

Comments are closed.